Truvéři - skupina historického šermu (Dvůr Králové nad Labem)
 

Hlavní strana
O skupině
Kalendář akcí
Vystoupení
Fotogalerie
Návštěvní kniha
KontaktyPopis vystoupení ve formátu PDF ke stažení zde:
Download
(60 kB)
Naše skupina vznikla roku 1991. V roce 1992 jsme si troufli na naše první vystoupení pro děti. Jelikož se nám zdálo, že jsme již dostatečně vystrojeni a vyzbrojeni, rozhodli jsme se roku 1993 zúčastnit naší první bitvy v Libušíně. Po dohodě s kastelánem hradu Valdštejn jsme uvedli nové komponované vystoupení Brouček. Také jsme v tomto roce 1994 nastudovali společně s loutkovým divadlem Spojáček z Liberce vystoupení Co vyprávěl pan Hogg o rytíři Šimonovi. Toto představení bylo zajímavé tím, že na jevišti se pohybovali jak živí tak i dřevění herci zároveň. Dovršením tohoto roku bylo natáčení videoklipu s hudební skupinou Ergo. Pro velký úspěch jsme další rok vystupovali opět na hradě Valdštejn. A následovalo natáčení již druhého klipu s Ergem. Na základě této spolupráce jsme byli přizváni do pořadů Na vlastní oči a Český bodyguard. Působnost skupiny se šíří z hradních nádvoří na náměstí velkých měst například Jičín město pohádek a Brána věků v novém městě nad Metují.

Roku 1996 přidáváme k místům našeho vystupování hrad Kunětická hora. Byli jsme poctěni pozváním na velkou a úspěšnou akci Valdštejnské dny ve městě Jičín. Pouštíme se do nového projektu a to pořádání historického šermířského plesu. K již zavedeným místům našeho vystupování jako je Kunětická hora či Brána věků se ve velké míře účastníme rekonstrukcí historických bitev po celém území Čech i Moravy. Stejně jako loni pořádáme již zavedený šermířský ples. V letech 1998-1999 se skupina zaměřuje na zdokonalení techniky šermu, hledání nových členů a získávání nového odpovídajícího vybavení. Je samozřejmá účast na bitvách a menších vystoupení typu Dětský den. Naše plesy v zimním období se stávají vyhledávanými a úspěšnými. Na novou sezónu 2000 jsme přichystali společně se skupinou Quentin z Malé skály noční vystoupení s názvem Svatý grál, kde pomocí světelných a ohňových efektů se snažíme přiblížit artušovskou legendu.

Roku 2001 obsazujeme hrad Pecka, kde ve spolupráci s jinými skupinami účinkujeme pro širokou veřejnost s celodenním programem pod názvem Pecka v historii. Tuto víkendovou akci připravila a celou organizovala naše skupina, což jistě ocenilo přes 2000 návštěvníků. V Novém Městě nad Metují se po odmlce obnovují městské slavnosti Brána věků, na které jsme byli samozřejmě přizváni. Pro naše město Dvůr Králové nad Labem jsme v následujícím roce 2002 nachystali historický víkend, stejného rozsahu jako na hradě Pecka, Dvůr v historii. V tomto roce pořádáme již 7. historický ples. Stále nezanedbáváme naší účast na historických bitvách v různých koutech naší republiky. Nejen že jsme v roce 2003 městskému muzeu zapůjčili naše zbraně a zbroje k výstavě o době husitské, ale také jsme tuto výstavu zahájili novým vystoupením s názvem Žoldnéř.

Přelomem pro nás byl rok 2004, v kterém se dostáváme za hranice naší republiky do polského Gniewu na bitvu z 30ti leté války a německého Braunschweigu na městské slavnosti v gotickém duchu. Čímž se skupina začíná zajímat i o jiná období než je gotika. Někteří členové se stávají externisty Olomouckého mušketýrského pluku Alt-Starhermberg. Také se účastníme povedené akce Kumburské svítání na zřícenině hradu Kumburk. Po mnoholeté účasti na menších i větších bitvách jsme se rozhodli pro realizaci vlastní bitvy v obci Hajnice nedaleko Dvora Králové nad Labem. Naše úsilí bylo korunováno příznivými ohlasy a proto bitvu plánujeme i pro následující rok 2006. A také opět vyjíždíme za hranice našeho státu například polského Bolkowa či Gnewu nebo holandského Grolle. Z domácích akcí je nutno vyzvednout Den královny Žofie v domovském městě Dvůr Králové nad Labem.


Valid HTML 4.01 Transitional

Document made with Nvu